Askılık Tipi Gizli Kamera '' 32GB HAFIZA KARTI HEDİYELİ ''

Fotoğraflar yükleniyor

290
İlan No 2260
İlan Tarihi 20 Mart 2019
Durum Sıfır

Askılık Tipi Gizli Kamera

 

Meraklıların ve kendi çapında ajanlık yapmak isteyenlerin işine yarayacak bu gizli kamera, askılık şeklinde kamufle edilerek tasarlanmıştır. Kötü amaçlı kullanılmadığı takdirde, günlük hayatta bazı şüphelerin ortadan kalkmasına, bilip bilmeden hakkında ön yargı oluşturduğumuz kişiler hakkında bilgi edinmeyi gizli kameralar sayesinde çözeriz. Tehdit, taciz, şantaj, rüşvet gibi başımıza gelmesini istemediğimiz olayların kanıtın da kullanmak daha mantıklı gelse de, maalesef ki günümüzde amacının dışında kullananlar da mevcuttur.  Bazı durumlarda, gizli kamera ile çekilmiş görüntülerin,  kanun maddelerince özel hayata müdahalesi söz konusu olsa da, yukarıda belirtilen tehdit, taciz, şantaj, rüşvet gibi özel durumları kanıtlamak için çekilen görüntüler dikkate alınmaktadır.

Can ve mal kaybı yaşamamak gibi gerekli durumlarda güvenliği arttırmak, önlem almak yada tespit etmek amaçlı kullanılmak üzere, kullandığımız günlük eşyaların görünümüne gizlenmiş birçok  gizli kamera çeşitleri bulunmaktadır. Askılık tipi gizli kamerada bunlardan sadece biridir. Çekim yapılacak ortamda, kameranın olduğunu kimsenin anlamasına müsaade etmeden görüntü alabileceğiniz bir kameradır. Daha çok, çalışan, evde olmayan, çocuğunun veya hastasının bakımını başka birine emanet etmiş kişiler tarafından kullanılmaktadır. Çocuğunu ve hastasını bakıcıya emanet eden kişiler, iş yerin de gün boyu huzursuzdurlar.  Hatta bakıcı daha yeni işe alınmış ve bilindik biri değilse, bu huzursuzluk daha da fazladır ve evde olup bitenleri bilmek daha merak uyandırıcıdır.  Bakılan kişinin davranışlarından,  fiziksel veya psikolojik şiddet, taciz, dayak gibi durumlara maruz kaldığından şüpheleniliyorsa, bunu ispat etmek ve kanıtlamak için gizli kamera kullanmak artık kaçınılmazdır.

Ev ortamında çekilen bu tür görüntüler her ne kadar özel yaşama müdahale gibi görünse de, o mekan sizin eviniz, bakıcı için ise iş yeri kapsamında olacağından bu durum söz konusu bile olamaz. Malum herkesin bildiği gibi, bugün bir çok iş yerinde güvenliği arttıracak ve birçok kötü durumların önüne geçmek ve caydırıcılık adına, gizli güvenlik kameraları yerleştirilmiştir. Gizli kameraların nerede olduğu söylenmese de, sadece o mekanda kameraların olduğunu belirten yazı ibaresini asıp, kişilerin bilmesini sağlayarak, görüntüleri çekme ve kullanma konusunda kanuni haklarımızı korumuş oluruz.

 

Askılık tipi gizli kamera özellikleri nelerdir ?

 

Askılık tipi kamera 2 mega piksel çözünürlükte görüntü alabilen bir kameradır. Görüntü almak istediğiniz süreye bağlı olarak16 gb'a kadar istediğiniz büyüklükte hafıza kartını üzerinde kullanabilme özelliği vardır. Bulunduğu mekanda rahatlıkla görüntü alabileceği 72 derecelik kamera açısına sahiptir. Hareket sensörlüdür. Yani hareketin olmadığı alanlarda boş kayıt yaparak enerji sarfiyatına ve hafıza kartı dolumuna sebep olmadan, kullanım süresini kat be kat uzatır.

Kesintisiz olarak sürekli hareketin olduğu ortamlarda 5-6 saatlik çekim yapma kapasitesi, bu hareket sensörü sayesinde hareket algıladığı an kayıda başlayacağı için  bu süreyi katlamak mümkündür. Hareket olmadığında beklemede kalarak tasarruf yapar. Tam şarj dolum süresi 2 saattir. Kullanılmadığı zamanlar 2 saat süreyle dolumunda, tüm gün rahatlıkla çekim yapabilir. Kamera üzerinde sabit dahili mikrofon vardır ve 40 metre kare alanda çıkan sesleri net olarak kayıt eder. Kayıt edilen videoları izlemek için herhangi bir program veya driver e gerek kalmadan, usb disk üzerinden bilgisayarda izleyebilirsiniz.

 

 

Askılık tipi gizli kamera nasıl kullanılır ?

 

Ses ve görüntü almak istediğiniz mekanda askılık tipi gizli kameranızın yerini tespit ettikten sonra, sabitlenecek zeminin müsaitliğine göre kutu içeriğindeki çift taraflı bant ve sabitleme aparatı ile ister yapıştırarak, isterseniz  vida ile sabitleme aparatını kullanarak monte edebilirsiniz. Cihazın şarjı dolu halde iken, altındaki kart girişine hafıza kartını takarak, on-off düğmesini kullanarak açık hale getiriniz. Askının ön yüzeyinde bulunan kayıt düğmesine basarak kayda başladığınız an  cihazın yan tarafında çalıştırıldığını gösteren, yanıp sönen bir lamba bulunur. Bu lambanın yanması sizi telaşlandırmasın, sadece kayıt düğmesine basıldığında yanacak, kayıt esnasında yanmayacaktır.

Zaten lambanın sönmesiyle kayıt başlayacak ve herhangi bir hareket olduğunda çekim yapacaktır. Hareket olmadığında uyku moduna geçecek ve en ufak bir hareket algılamasında kayda kaldığı yerden şarj bitimine yada hafıza kartı dolumuna kadar devam edecektir.  Kullanıldığının ve var olduğunun kesinlikle farkına varılmayacak gizli kamera çeşitlerini kalitelial.com adresinden, kullanacağınız mekinaya uygun olanını seçerek sipariş verebilirsiniz.

 

Teknik özellikleri:

 

Kamera Piksel : 2.0 MP CMOS

Hafıza : 16 GB Mikro SD Kart Destekler

Kamera Açısı : 72 Derece

Video Çözünürlük : 1280*960 

Video Formatı : AVI (MJPG)

Çerçeveler : 30 FPS

Dahili Mikrofon : Evet

USB Arabirimi : USB1.1 - USB 2.0

Sürekli Video Kayıt : 5 - 6 Saat

Şarj Dolum Süresi : 2 Saat

 

 

 

 

 

 

 

Paket içeriği:

 

1 Adet askılık kamera

1 Adet USB ara kablosu

1 Adet şarj adaptörü

1 Adet şarj kablosu

1 Adet kullanma klavuzu

 

 

 

 

Yorumlar
0 kez görüntülendi.

Güvenlik İpuçları

 

Satıcıyla yüz yüze görüşmeden kesinlikle para göndermeyin.

Aracı görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.

Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapın