Bayramoğlu Mahallesi Feniş Murat Sitesi Müstakil Villa 730.000TL

Fotoğraflar yükleniyor

730.000
İlan No 274
İlan Tarihi 29 Ekim 2018
210
Oda Sayısı 3+2
Bina yaşı 21-25 arası
Kat sayısı 3
Bulunduğu kat Villa Tipi
Banyo sayısı 2
Isıtma Doğalgaz (Kombi)
Eşyalı Hayır
Kullanım durumu Boş
Site içi Evet
Aidat Var
Krediye uygun Evet
Kimden Emlak Ofisinden
Takas Hayır

REMAX LOGO ile ilgili görsel sonucu

RE/MAX YAPI; TEK YETKİLİ MEHMET EMİN AYHAN'DAN ;

DARICA BAYRAMOĞLU MAHALLESİN'DE 3+2 210m² TRİPLEX VİLLAMIZ HAVUZ MANZARALI GENİŞ VE FERAHTIR...

*** FİYATIMIZ DİĞER VİLLALARA GÖRE UYGUN VE DİĞER VİLLALARA GÖRE DAHA TEMİZ VE BAKIMLI OLUP SİTEDE KONUM OLARAK GÖREBİLECEĞİNİZ EN İYİ EN UYGUN VİLLA (BİZDEDİR.)  İYİ MÜLK VE KALİTELİ YAŞAM HERKESİN HAKKI !!!


VİLLAMIZI TANIYALIM ??? :)

BÖLGE: KOCAELİ / DARICA / BAYRAMOĞLU MAHALLESİ

FİYAT: 730.000 TL (TRİPLEX VİLLA)

ODA SAYILARI: 3+2

Önemli Not : Villamız 3 Katlı olup (Triplex) Bodrum - Giriş - 1.Kat. + Olarak Kiler mevcuttur.

* VİLLAMIZIN BAHÇESİNDE BULUNAN BAHÇE MOBİLYALARINI ve 3 ADET KLİMAYI ALAN KİŞİYE HEDİYE EDİYOR..

DAİRE m²: 210 m²

ISITMA: KOMBİ(DOĞALGAZ)

BANYO SAYISI: 2 (HER DAİRE'DE 2 ADET BANYO VAR'DIR.)

WC SAYISI: 2 (HER DAİRE'DE 2 ADET WC VAR'DIR.)

BALKON SAYISI: 2 ( BALKONLAR GENİŞ RAHAT RAHAT KULLANILABİLİR. )

EŞYA: MUTFAKTA ANKASTRE SETİ 

KULLANIM DURUMU: (BOŞ)

KREDİ DURUMU: VİLLAMIZ KREDİYE UYGUNDUR. !!!

VİLLAMIZIN Özellikleri


* AÇIK OTOPARK

* VİLLAMIZA ÖZEL 2 KUYU BULUNMAKTADIR.

* SİTEDE TENİS KORTU , SPOR ALANI , BASKET SAHASI , 2 TANE DEVASA HAVUZ , ÇARDAK , KOŞU ALANI VARDIR. 

* VİLLA ALICILARIMIZ KESİNLİK İLE SİTEDE GÜLER YÜZLÜ KOMŞU SATIN ALMIŞ OLACAKTIR..

* HİDROFOR VE SU DEPOSU VARDIR.

* VİLLAMIZIN ŞÖMİNESİ VARDIR.

* VİLLAMIZ EBEVENY BANYOLUDUR..

* 7/24 KAMERA GÜVENLİĞİ

* MASRAFSIZ OLUP HAZIR OTURUM..

7/24 GÜVENLİK MEVCUTTUR. TOPLAM 2 GÜVENLİK VARDIR , BAHÇE BAKIM VE EKİP TOPLAM 10 KİŞİYİ BULMAKTADIR..

* HAVUZ MANZARALI VİLLAMIZ...

* ANKASTRE MUTFAK


FEN İŞ MURAT SİTESİNİ TANIYALIM ;

TARİHÇE : 

Feniş Murat Sitesi, adından da anlaşılacağı gibi Feniş Alüminyum firması tarafından inşa edilmiş ve 1984 yılında yerleşime açılmıştır.

KONUM : 

Sitemiz, istanbula yakın olmasına rağmen Kocaeli il sınırları içindedir.  Darica beledeiyesi bayramoğlu mahallesi balyonoz koyu mevkiinde yer almaktadır. İstanbuldan E5, TEM ve sahil yolu üzerinden ulaşım mümkün olup, Bostancı (E5)  36  km, Dudullu gişeler (TEM) 35 km,  gebze merkez 10 km, tuzlaya marina 12 km, Balyonuz koyu sahili 250 mt mesafededir. 

YERLEŞİM :

Site mevcut durumunda yaklaşık 30 dönümlük bir alan üzerinde yer almaktadır. 6 adet konut ve 1 adet sosyal tesislere ayrılmış toplam 7 adet ada parseli bulunmaktadır.  

EVLER : 

Sitede 75 adet bağımsız triplex villa almaktadır. Evlerin 52 adedi asimetrik ikiz, 12 adedi tam ikiz ve 11 adedi tek villa şeklindedir. Her biri yaklaşık 50 m² taban alana sahip zemin kat, 1. kat ve bodrum katı olmak üzere 3 katlıdır. Zemin katlarda giriş holü, mutfak, salon, WC ve veranda yer almaktadır. Bahçe kullanım alanları evlerin konumlarına göre değişiklik göstermektedir. Üst katta  3 adet yatak odası, 1 adet büyük banyo, 1 adet ebeveyn banyosu, geniş hol ve balkon bulunmaktadır. Bodrum katları ise isteğe bağlı olarak depo, Hobi alanı, atölye, spor salonu, sauna, misafir, bakıcı odası gibi şekillerde değerlendirilmektedir.

Site yaz kış oturuma göre tasarlanmış olup kalorifer tesisatıları, ısıcam ve panjur bulunmaktadır. 2012 yılında  doğalgaz bağlanmıştır.

ORTAK ALANLAR :

Geniş bir ortak kullanım alanına sahip sitemizde, kapalı ve açık alan kafeterya, 2 adet büyük yüzme havuzu, 1 adet çocuk havuzu, 2 adet tenis kortu, basket/voleybol sahası ile halı futbol sahası yer almaktadır. Bunun haricince Otopark, çocuk oyun parkı, piknik alanı, oturma, oyun ve eğlence alanları, çardaklar, yürüşüş yolları, çim ve ağaçlık yeşil alanlar yer almaktadır.

 YÖNETİM ŞEKLİ :


Site yönetimi 6 adet adanın seçilmiş temsilcileri tarafından oluşturulan site yönetim kurulu tarafından yönetilir. Yönetim kurulu, yönetim kurulu başkanı ve ada temsilcilerinden oluşur. 2 adet denetçi seçilir. Olağan Kat malikleri Genel kurulu, yönetim planında belirtildiği şekliyle tüm ada maliklerin katılımıyla yaz sonunda yılda 1 kez toplanır.

PEYZAJ :


Site genelinde, villa adaları ve ortak alanlarda yeşil bir peyzaj hakimdir. Peyzajın şekillendirmesi yönetim planındaki kurallara uygun olrak villa sahipleri tarafından bağımsız olarak yapılmaka olup genel bakımı (sulama, gübreleme, çim biçe, ilaçlama, çöp toplama, budama vb.işler) site bahçevanları tarafından yapılmaktadır.

GÜVENLİK :

Site sınırları güvenlik duvarı ve çiti ile çevrilidir. Yollar ve site çevresi gece/gündüz kamera sistemi ile izlenmekte ve kayıt tutulmaktadır. Sitede 7/24 güvenlik personeli bulunmaktadır.  Giriş/çıkışlarda kapı kontrolü sağlanmakta ve gece saatlerinde ayrıca gezici vardiya uygulanmaktadır.

PERSONEL :

Sitemizde ihityaç ölçüsünde İdari, teknik, bahçevan ve güvenlik konularında görevli personeli bulunmaktadır.

DİĞER : 

Feniş Murat Sitesi ve evleri yaz/kış oturuma göre tasarlanmasına rağmen tüm yıl boyunca oturan hane sayısı azdır. Ağırlıklı yazlık ev olarak kullanılmaktadır. İstanbula yakın ve ulaşımın kolay oluşu, yaz boyunca sürekli oturmayı mümkün kılmakta özellikle tatil imkanı kısıtlı aileler ve çocukları için hoş vakitlerin geçirildiği, eğlenceli arkadaşlık ve dostlukların kurulduğu bir atmosfer sağlamaktadır.


* Aileniz ile beraber yaşayacağınız, konforun ve lüksün her metrekareye sindiği bir projeyi sizle için hazırladık.

Şehrin gürültüsünden uzak, keyifli bir yaşam sizleri bekliyor...


* LEB-İ DERYA HAVUZ MANZARALI ODALARINIZ...

* ŞEHRİN KARMAŞASINDAN UZAK, MERKEZİ KONUMUNDA HUZURLU BİR YAŞAM...

* SİZİ BEKLEYEN LEZZETLİ GÜNLERE AÇILAN KAPINIZ...


 SICACIK BİR YUVAYI KİM İSTEMEZ Kİ ? :) 



Darıca'nın Tarihçesi

Darıca, ismini sahilden 200 m. Kuzeyde bulunan, günümüzde bir burcu ayakta kalan Darıca Kalesinden alır.

Bizanslılar döneminde dışarıdan gelebilecek taarruzlara karşı bir tevkif kalesi olarak kullanılan kalenin tarihteki en eski adı "TARARİON" olarak bilinmektedir. Bu kaleden daha sonraları "TORİCİON" olarak bahsedilir. Bizans döneminde antik dönem "BİTHYNİESİNE" özel önem verilirmiş. Bu dönemde şehir ve kiliseler bir yol örgütüyle birbirine bağlanmıştır; önem derecesine göre sıralanan kent ve kiliseler yol örgütü listesinde Darıca; "KALOS AGROS" ismiyle anılır. Danca'nın (1329) Pelekonon savaşıyla Türklerin eline geçmesinden Cumhuriyet dönemine kadar geçen sürede burada oturan yerli Rumlarca Darıca, "ARECU" ismiyle anılmıştır. Evliya Çelebi Seyehatnamesinde Danca'dan "DAR UCA" olarak bahseder. Cumhuriyet döneminde "DARUCA" Halk dilinde DARICA şeklinde isimlendirilerek günümüzdeki ismini almıştır.

TARİHTE DARICA : İzmit ile İzmit Körfezi M..Ö. XII y.y'ın başlarında Yunan kökenli kavimlerin istilasına uğramış; bu kavimlerin istilasıyla birlikte bu bölgede başlayan yerleşik düzenle tarihi gelişmelerinde başlandığı söylenebilir.

Trakyadan Anadolu içlerine göçen "FRİGLER" daha sonra "MİSYALILAR" Kocaeli bölgesinin ilk yerleşik Halkı oldukları kabul edilir. Osmanlılar döneminde Kocaeli adı verilen yarımadayı bir ara "TİNYALILAR", daha sonra "BİTHİNYENLER" ele geçirerek M.Ö. 378'de "BİTHİNYEN" krallığını kurmuşlardır. Bu krallık döneminde Darıca, nin kurulduğu söylenebilir. Bitinye krallığının Eyalet olarak Roma İmparatorluğuna bağlanmasından sonra 1329 Pelekonon savaşına kadar Darıca Bizanslıların yönetiminde kalmıştır, Bizans hükümdarı III. ANDRANİKOS'un Osmanlı Hükümdarı Orhan Bey tarafından 1329 Haziranında Pelekonon denilen yerde yenilgiye uğratılınca Darıca Osmanlı imparatorluğunun hakimiyetine geçmiştir. Sultan Yıldırım Beyazıt'ın Ankara Savaşıyla 1402'de Timur'a yenilmesiyle altı oğlu arasındaki taht kavgaları Osmanlılarda Fetret Devrini başlatmış Şehzade Süleyman Çelebi tahta oturabilmek için kendine destek sağlamak açısından Gebze, Hereke, Eskihisar, Danca'yı Bizans İmparatorluğuna verdi. Böylece tekrar Bizans hakimiyetine giren Darıca Sultan Mehmed'in komutanlarından Gazi Timurtaşoğlu Umurbey tarafından yeniden fethedilerek Osmanlı topraklarına katıldı. Fethedilen bu toprakları Sultan Mehmed Bursa'daki imaretine vakıf etmiştir. Darıca'daki arazilerin bir kısmı bu vakıf aracılığı ile alınıp satılmaktadır.

Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı 1914-1921 yılları arasında Darıca bazı azınlıklar ve yerli çetecilerin yağmasına maruz kalmış, bunlar (Küçük Aslan Bey) vs. 28 Nisan 1921 yılında Darıca Yunan ve İngiliz birliklerince işgal edilmiş bu işgali küçük yaşta yaşamış olan Şakir Yapıcı, işgallerin başlamasıyla Danca'da oturan Türklerin buradan göç ederek Üsküdar, Kartal, Tavşancıl'a yerleştiğini ifade etmektedir. İşgal kuvvetlerinin 26 Haziran 1921'de Darıca'dan çekilmesiyle göç eden Türklerin tekrar Darıca'ya döndüğünü belirtmektedir. Kurtuluş Savaşı yıllarında yerli Rumlarla çeteci (Küçük Aslan Bey)'in Darıca yöresindeki olumsuzlukları bastırmak için (Büyük Aslan Bey) Kara Aslan, Arnavut Kaplan Ağa (Kaplan Sönmez Yıldız) Kuvayi Milliye ile birleşerek Danca'nın Kurtuluş Mücadelesine katkıda bulunmuşlardır.



ALIŞVERİŞ NOKTALARI, HASTANE, OKUL, MARKET, SEMT PAZARI ve SERVİS GÜZERGAHINA UYGUN

ULAŞIM İMKANI RAHAT OLDUKÇA GÜZEL LOKASYONDADIR



AYNI GÜN TEMİZ KİRALAMA HİZMETİ..

KALİTEDEN ÖDÜN VERİLMEMİŞ..

BEKLEMEK YOK



TÜM KREDİ İŞLEMLERİNİZ FİRMAMIZ TARAFINDAN 

EN UYGUN ORANLARLA TAKİP EDİLMEKTEDİR

SORULARINIZ VE Detaylı Bilgi İçin Arayınız


TEK YETKİLİ  : Mehmet Emin AYHAN

Gayrimenkul / UZMANI 


 0534 657 20 25 (CEP TEL)

  0262 653 56 05 (OFİS TEL)

 0262 653 56 04 (FAX)

TEKNİK ÖZELLİKLER
Cephe
İç Özellikler
Dış Özellikler
Engelliye Uygun
Muhit
Ulaşım
Manzara
Konut Tipi
Yorumlar
778 kez görüntülendi.

Mehmet Emin AYHAN

Üyelik tarihi: 29 Ekim 2018

Üyenin tüm ilanlarını görüntüle
Cep0534 657 20 25
WhatsApp0534 657 20 25
İlan sahibi: Mehmet Emin AYHAN
Ara WhatsApp

Güvenlik İpuçları

Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyin.

TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları aracılığıyla yapılması talep edilen para transferlerini gerçekleştirmeyin.

Alacağınız veya kiralayacağınız konutu görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.